• Kayıtlarımız Başladı !!

logo

reklam
13 Mart 2017

Voleybol Bayan A Takımımıza sorduk!

TVF Bayanlar 2. Lig 4. Grubu 2. Sırada tamamlayarak, yarı final grubuna katılmaya hak kazanan Voleybol Bayan A Takımımıza sorduk.

A Takım sporcularından Sacide ÖKTEM, Büşra İrem İPEK ve A Takım yardımcı antrenörü Alper GENÇER sorularımızı cevapladı. A Takım Baş Antrenörü Nahit CANTÜRK ise sessizliğini sürdürüyor.

Antrenörümüzün ve sporcularımızın düşünceleri ise şöyle;

Alper GENÇER

 • Sezonun geride bıraktığımız bölümü için fikirleriniz nelerdir?

7 aylık bir dönem. Ağustos ayının ortasında çalışmaların başladığı, 18 hafta, 18 maç oynanan bir süreç. 14 galibiyet, 4 mağlubiyet ile biten, çok çalışmanın ve inanmanın sonucu ilk hedefe ulaşarak. Yarı final oynamaya hak kazanılan sezon.

 

 • Bu işte sizi en çok zorlayan şey nedir?

Sporcularımızın hepsi üniversitesi öğrencisi. Antrenörler dahil herkesin farklı yoğunlukları, dersleri ve sınavları var. Amatör ruhla mücadele eden bu ekipte herkesi bir arada tutma ve çok çalışmayı başarmak işin en zor kısmıydı bence.

 

 • Takımınızda aile ortamı var. Bu ortamı neye borçlusunuz, artıları ve eksileri nelerdir?

Dediğimiz gibi sporcuların hepsi üniversite öğrencisi ve çoğu Hacettepe Üniversitesinin hatta Spor Bilimlerinin öğrencisi. Çok ortak noktalar var ve bunun en tepesinde de voleybol olunca bu ortam kendiliğinden geliyor. Artıları elbette çok. Aynı dili  konuşan, aynı hedefe koşan sporculardan oluşan bir takımla mücadele etmek güzel, başarıyı kolaylaştırıyor. Eksilerini sezon içinde yaşamadık.

 

 • Play-offlardaki düşünceleriniz ve hedefleriniz nelerdir?

Çıkılmaz bir gruba düşmedik. Sezon başı koyulan hedeflerden uzaklaşacağımız bir durum yok. Özellikle Merinos ve Arhavi maçları bu grup için hedef maçlar. İlk gün oynayacağımız Merinos maçını heyecanla bekliyoruz. Bu takım bu gruptan çıkacak güçte, buna eminiz.

 

 • Önümüzdeki sezon ile ilgili hedefleriniz ve düşünceleriniz nelerdir?

Özellikle önümüzdeki turnuvayı oynamamız lazım. Hatta bu gruptan çıkıp final grubunda oynamak lazım. Sezon sonunda olduğumuz yer bir sonraki sezonda bize yol gösterecektir.

 

 • Play-offlardaki grupları nasıl değerlendiriyorsunuz?

En zor grup D grubu diye düşünüyoruz. Sonraki grupta bizimde bulunduğumuz A grubu. Diğer iki grupta daha ağır basan 1-2 takım var.

Ama neticede bir turnuva bu, kim hangi maçta nasıl oynar, bunu kestirmek zor. Ligler çok daha farklı bir süreç ve atmosfer. Diğer grupları biz de zevkle seyredeceğiz.

Sacide ÖKTEM

 • İçinde bulunduğumuz sezonda sizi en çok zorlayan şey nedir?

Bu sezonda birbirinden önemli bir çok maç oynadık. Her maça ayrı ayrı hazırlandık. Her hafta oynayacağımız takımlarla ilgili taktiksel antrenmanlar, toplantılar yaptık. Bunlar ilk başta bizi zorladı ama bize fayda sağladığını gördükçe antrenmanlara ve toplantılara zevkle ve istekle katılır olduk. Bu durumda da zaten grubumuzu 2. Tamamlayarak play-off gurubuna kalmamıza yardımcı oldu.

 

 • Play-offlardaki grupları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Grubumuzda THY, Arhavi Belediyesi ve Merinos Spor Kulübü yer alıyor. Play-off gruplarına gelen her takım sezon içinde iyi bir performans sergileyerek, play-off grubuna kadar geldi. Play-off grubuna gelen her takımın iyi olduğunu düşünüyorum. Biz de o takımlardan biri olduğumuz için iyiyiz. Diğer takımların geçtiği süreçlerden biz de geçtik ve play-off grubuna kaldık. Eskişehir’de oynanacak 3 maçımızı da almayı ve final grubuna kalabilmeyi istiyoruz. Bunu başarabileceğimize inanıyorum.

 

 • Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü sizin için neyi ifade ediyor?

Ben bu kulübün 2 yıldır sporcusuyum. Aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi öğrencisiyim. Üniversitenin böyle bir kulübünün olması, Hacettepe Üniversitesi’nde okuyan öğrencilere spor yapma imkanı sağlaması, biz öğrenciler için büyük bir fırsat. Ayrıca okulumuzun adını taşıyan bir spor kulübünün oyuncusu olmak bizler için çok gurur verici bir durum.

 

 • İçinde bulunduğumuz sezon hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Çok güzel ve zorlu bir sezon geçirdik. Yaklaşık 7 aydır haftanın her günü 2.5 saat antrenman yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Yırulduk, hastalandık, sakatlandık, yendik, yenildik, toparlandık ve antrenmanlarımıza devam ettik. Sezon devam ediyordu. Her hafta maç oynamamız gerekiyordu. Bunlar zor şeylerdi ama aynı azmanda çok güzel şeylerdi. Bize tecrübe kazandırıyordu ve tabii ki en önemlisi bizi mutlu ediyordu. Yaşadığımız sıkıntıların, streslerin, hüzünlerin, mutlulukların karşılığını grubumuzu 2. Olarak bitirerek aldık. Ama tabii ki de bu bizim için yeterli değil. Önümüzde oynayacağımız maçlarımız var, onları da kazanarak sezonu güzel bir şekilde bitirmek istiyoruz.

 • 5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

5 yıl sonra kendimi daha üst ligde voleybol oynayan bir sporcu olarak görüyorum. Çünkü bu sezon bana büyük tecrübeler kazandı. Voleybola olan tutkumu daha da arttırdı. Voleybolla ilgili gelecek planları yapmamı sağladı.

 

 

 

Büşra İrem İPEK

 

 • Play-offlardaki grupları nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kendi grubumuz için değerlendirme yapmam gerekirse grup 1.si olarak çıkma şansımız vardı. 1. Olarak çıkmayı belki de en çok biz hak ediyorduk.

 

 • Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü sizin için ne ifade ediyor?

Aynı zamanda öğrencisi olduğum Hacettepe Üniversitesinin böyle bir kulübü olması, sporu ve sporcuyu desteklemesi, sporca teşvik etmesi mutluluk verici.

Nahit hoca ile çalışmanın, antrenör diyaloğu, voleybol tekniği ve antrenman disiplini gibi konularda çok şey kattığını söyleyebilirim.

 

 • İçinde bulunduğumuz sezon hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Kendi voleyboluma çok şey kattığımı ve başarılı bir sezon geçirdiğimizi düşünüyorum. Tüm takımın elinden geldiği kadar kazanmak için gereken özveriyi gösterdiğini kendini ve takımı geliştirmek için çalıştığını iyi bir düzen, disiplin ve çalışma programı hazırlayan antrenörlerimizin desteğiyle hak ettiğimiz yerde olduğumuzu söyleyebilirim.

 

 • 5 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz?

5 yıl sonra değil de, öncelikle Eskişehir’de başarılı bir turnuva geçirdiğimizi görmek isterim. “Küçük hedefler-kısa zamanlı hedefler” koyulmasından yanayım.

 

 

Etiketler: » » » »
Share
2547 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sayın Suat Çelen hocamıza görevinde başarılar.

  16 Ekim 2021 Genel

  Cimnastik Federasyonu 5. Olağan Genel kurulunda yeniden başkan seçilen Suat Çelen hocamızı tebrik eder, görevinde başarılar dileriz.  ...
 • Metin Ejder: “Faaliyetlerimizi ciddiyet ile icra ederek tüm sporcuların adil bir yarış içerisinde olmasını sağlayacağız”

  16 Ekim 2021 Genel

  - Ragbi Federasyonu Başkanı Metin Ejder: "Faaliyetlerimizi ciddiyet ile icra ederek tüm sporcuların adil bir yarış içerisinde olmasını sağlayacağız" Ragbi Federasyonu'nun önümüzdeki günlerde yapacağı başkanlık seçiminde aday olacağını açıklayan Metin Ejder, "Faaliyetlerimizi ciddiyet ile... ANKARA (İHA) - - Ragbi Federasyonu Başkanı Metin Ejder: "Faaliyetlerimizi ciddiyet ile icra ederek tüm sporcuların adil bir yarış içerisinde olmasını sağlayacağız" ANKARA - Ragbi Federasyonu'nun önümüzdeki günlerde yapacağı başkanlık seçiminde aday ola...
 • OLAĞAN GENEL KURUL İLANI!

  10 Eylül 2021 Genel

  GENEL KURUL İLANI Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin 2021 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı  24.10.2021 günü saat: 13.00'de aşağıda yazılı gündemi görüşülmek üzere Hacettepe Üniversitesi Merkez Yerleşke Spor Salonu Toplantı Salonunda y-toplanılacaktır. Bu tarihte çoğunluğun sağlanmaması halinde 31.10.2021 günü aynı yer ve aynı saatte toplanılacaktır. Bu genel kurul toplantısında Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin feshi de görüşüleceğinden tüm dernek üyelerinin katılması gerekmektedir. Hacet...
 • Akdeniz Barış Parkuru Onur Konuğu

  05 Eylül 2021 Genel

    KKTC Cumhurbaşkanı sayın Ersin Tatar, Türkiye'den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne yüzerek gecen ve "Barışa kulaç atanları" ağırladı, tebrik etti. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar, Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin KURİŞ ve Hacettepe Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü Koordinatörü Temel Yakşi ve yüzme takımı sporcularından Amerikalı Lisa Murray ve Rus sporcu Ludmilla Kokhan Cumhurbaşkanlığı köşkünde protokolünde ağırlandı. " Bu organizasyon Kuzey Kıbrıs Türk Cu...
samsung tablet servisi